DOGOVORENA REALIZACIJA PROJEKATA „ENERGETSKE EFIKASNOSTI“ U KOZARSKOJ DUBICI
Predstavnici ministarstva su danas boravili u redovnoj posjeti opštini Kozarska Dubica i razgovarali sa predstavnicima tri opštinska odjeljenja, i to, za stambeno-komunalne podslove, prostorno uređenje, te Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti. Delegaciju je ugostio zamjenik načelnika opštine Dragan Jaćimović koji je predstavnicima ministarstva predstavio prioritetne projekte koji se odnose na školske i predškolske ustanove.
Sastanku je prisustvovao i poslanik u NSRS Darko Banjac koji je naglasio da će ukupno 15 projekata biti realizovano u Republici Srpskoj, od čega će dva biti odobrena Kozarskoj Dubici.
Miloš Jokić pomoćnik ministra za koordinaciju projekata i razvoj je rekao da je riječ o prokjektima koji se odnose na energetsku efikasnost, a kojima je planirana sanacija objekata iz oblasti zdravstva i prosvjete, te nekoliko predškolskih ustanova.
„Plan je da se u narednom periodu provede više preliminarnih energetskih pregleda, kako bi se utvrdio obim investicija na svakom pojedinačnom objektu i izvršila selekcija projekata“, rekao je Jokić.
„Plan je da se u narednom periodu provede više preliminarnih energetskih pregleda, kako bi se utvrdio obim investicija na svakom pojedinačnom objektu i izvršila selekcija projekata“, rekao je Jokić.
„Radovi u Kozarskoj Dubici bi trebalo da počnu u martu slede godine, a do kraja iste bi i završili“, rekao je Banjac i dodao da je ovo jedan dobar gest Vlade Republike Srpske prema Kozarskoj Dubici.
Plan je da se izvrši zamjena stolarije, fasada i krovne konstrukcije u zavisnosti od potrebe objekata.
„Projekti su pripremljeni od strane tima koji čini nova struktura Vlasti u Kozarskoj Dubici. Samo zajedničkim radom, razumijevanjem, kompromisom i uvažavanjem možemo doći do određenih projekata, a Vlada RS će nam sigurno izlaziti u susret“, rekao je Banjac i zahvalio ministrici Golić koja je ujedno i potpredsjednik Vlade RS.
Dragan Jaćimović zamjenik načelnika opštine je rekao da su projekti koji se odnose na školske i predškolske ustanove od prioritetnijih kada je riječ o ulaganju u infrastrukturu.
„Velika je stvar što će od ukupno 15 projekata u Republici Srpskoj dva biti realizovana upravo u Kozarskoj Dubici. Ono što je naš cilj je da pokažemo da radimo i da je nova skupštinska većina s pravom tu gdje jeste i da Kozarsku Dubicu vode neki novi ljudi s puno ideja i puno rada“, rekao je Jaćimović.
Predstavnici ministarstva su danas u pratnji opštinskih zvaničnika obišli Osnovnu školu „Sveti Sava“ gdje su se sastali sa direktorom ove Javne ustanove.
