BORAC RADE ŠIPOV DOBIO KONTEJNER ZA STANOVANJE
Time je bar privremeno rješeno stambeno pitanje Šipova, nezaposlenog demobilisanog borca koji živi od 67 maraka boračkog dodatka, a koji je trinaest godina živio u drvenoj šupi od šest kvadrata.
„Zadovoljan sam sa kontejnerom ,ali mi je neophodna peć na drva , a nemam ni priključak za vodu. Živim od boračkog dodatka i sredstava koje zaradnim radeći povremene poslove , a pomognu mi i komšije“, kazao je Rade.


Dušan Drljić, načelnik Odjeljenja za za opštu upravu i boračko-invalidsku zaštitu kazao je da je na prijedlog mjesne boračke organizacije Bjelajci i opštinske Boračke organizacije nabavljen kontejner za stanovanja zbog vrlo loših životnih uslova u kojima živi Šipov.„Boračka organizacija Bjelajci će zajedno sa opštinskom Boračkom organizacijom povesti i akciju da se nabavi peć na drva i obezbjedi priključak za vodu, a pomoć će pružiti i opština Kozarska Dubica“, istakao je Drljić.
Rješavanje stambenih problemna uglavnom vrši Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite RS, a budući da realizacija programa za borce prve kategorije još nije započela, slučaj Rade Šipova riješili smo kupovinom kontejnera za stanovanje, kazao je Drljić.Juče je Radu Šipova posjetio i načelnik opštine Mile Zlojutro sa saradnicima.
