U IZGRADNJI SPOMEN-OBILJEŽJE U BJELAJCIMA

Izgradnja spomen-obilježja počela je 27.jula, a svečano otkrivanje i osveštanje planirano je za 13.septembar u okviru obilježavanja Septembarskih dana odbrane, kazao je Dragoljub Ćibić predsjednik Opštinske boračke organizacije Kozarska Dubica, koja je i nosilac aktivnosti na realizaciji ovog projekta.

Ćibić je rekao da je inicijativa za izgradnju spomen-obilježja potekla iz Mjesne zajednice i Mjesne boračke organizacije Bjelajci, da je vrijednost projekta 19.850 maraka, te da su sredstva za njegovu izgradnju u istom omjeru obezbjedili Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, Opština Kozarska Dubica i stanovnici ovog područja, građani i privrednici, svojim donacijama.

U znak sjećanja na sugrađane koji su poginuli u odbrambeno-otadžbinskom ratu Dubičani su do sada podigli 8 spomen obilježja i 4 spomen ploče koje simbolizuje borbu i žrtvu svih onih koji su svoje živote ugradili u temelje Republike Srpske.