NAJAVA : SUTRA OTVARANJE SVETOSAVSKOG OMLADINSKOG CENTRA
Pravoslavni vrtić u sastavu Srpske pravoslavne crkve , nalazi se u nekadašnjoj parohijskoj zgradi , a radiće kao radna jedinica Dječijeg vrtića „Pčelica“„Zgrada se nalazi u dvorištu crkve Svetih apostola Petra i Pavla i izgrađena je na temeljima prvog parohijskog doma koji će ove godine navršiti stogodišnjicu postojanja. Zbog tog jubileja nismo željeli da uklonimo staru građevinu, nego smo je samo proširili i rekonstruisali“, kazao protojerej stavrofor Gojko Slijepčević, arhijerejski namjesnik pounski.
Objekat Omladinskog doma raspolaže sa 420 kvadrata korisnog prostora, u prizemlju i na spratu, a koristiće ga svetosavska omladina i predškolska djeca.Pravoslavni vrtić nalazi se na 150 kvadrata za oko 50 mališana, 120 kvadratnih metara zauzima sala za održavanje seminara , takmičenja iz vjeronauke i drugih skupova, a ostali dio je konačište za goste, sa osam manjih apartmana.
Raspolaže se i sa oko 200 kvadrata prostora za igru na otvorenom, a 300 kvadrata čine dvorište i parking prostor.
Pravoslavni vrtić radiće po utvrdjenom planu i programu za predškolske ustanove , s tim da će ovdje djeca imati i predmet pravoslavna vjeronauka.
Izgradnja i adaptacija Svetosavsko-omladinskog centra koštala je 400 hiljada maraka , a u obezbjeđenju sredstava učetvovali su , pored crkvene opštine Kozarska Dubica, predsjednik RS Milorad Dodik, opština Kozarska Dubica, Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite , Sekretarijat za vjere RS i brojni privrednici i pojedinci svojim prilozima. Crkvenim svečanostima u Kozarskoj Dubici sutra će prisustvovati i ministar industrije, energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić.
