GODIŠNJI KONCERT “UNE”
Nedjelja naveče u Domu kulture bila je rezervisana za folklor i narodno stvaralaštvo. U okviru Dubičkih dana kulture svoj godišnji koncert održalo je Kulturno-umjetničko društvo Una, koje djeluje pri dubičkoj Prosvjeti.
Tokom četiri godine koliko postoji Una je postigla značajne uspjehe na regionalnim i međunarodnim takmičenjima, a imala je i brojna gostovanja od kojih je jedno od značajnijih bilo posjeta opštini Melisija u Grčkoj.
Mladi koji igraju u Uni pokazali su roditeljima i drugim zainteresovanim Dubičanima, koji su bili prisutni na sinoćnjem koncertu, šta su naučili u prethodnih godinu dana , a kao gosti na koncertu su nastupili i članovi KUD-a «Arion» iz Kragujevca i KUD-a “Omarska” iz Omarske.
Zadovoljstvo godišnjim koncertom “Une” iskazala je predsjednica Olja Petković, koja je kazala da su u protekloj godini članovi “Une” gostovali u Kragujevcu gdje su se pobratimili sa KUD-om «Arion».Ona se zahvalila i opštini Kozarska Dubica koja je “Uni” pružila pomoć u organizovanju ovog koncerta.
Na kraju večeri predsjednica “Une” uručila je gostima iz Kragujevca i Omarske prigodne poklone, kao znak sjećanja na godišnji koncert “Une” i njihovo gostovanje u Kozarskoj Dubici.
