NORMALNO VODOSNABDJEVANJE ZA DESETAK DANA
U Kozarskoj Dubici otežano snabdjevanje građana pitkom vodom traje već duže od nedjelju dana, a od juče zvanično je nastupila i redukcija vode. Snabdjevanje grada vodom podjeljeno je u dvije zone, zona „A“ vodu ima u periodu od 6 do 18, a zona „B“ od 18 do 6 časova.
U preduzeću Vodovod kažu da su zbog smanjene isporuke vode od strane proizvođača „HPK“ Draksenić bili prinuđeni da uvedu redukovani režim vodosnabdijevanja, a ni apel na građane da štede vodu kako bi je bilo dovoljno za stanovništvo cijele opštine, ne pune bazene i ne zalijevaju bašte nije urodio plodom, kaže direktor ovog preduzeća Vlado Karagić.

Iz Vodovoda pozivaju građane na razumjevanje pošto je trenutna nestašica više sila, ali će problem biti prevaziđen izgradnjom još jednog bunara na izvorištu Međeđa koji će biti završen za 10-tak dana.
To je potvrdio i direktor preduzeća HPK-a Jovica Šuman i kazao da će novi bunar vrijedan oko 100 hiljada maraka uspostaviti normalno vodosnabdjevanje u gradu. Ono je trenutno narušeno visokim temperaturama i sušnim vremenom, jer je niži nivo podzemnih voda a veća potrošnja vode stanovništva, objasnio je Šuman.

Svi problemi oko vode u Kozarskoj Dubici biće trajno rješeni izgradnjom novog izvorišta Komlenac, podsjetio je načelnik opštinskog Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove Miloš Ćibić.
Osim Kozarske Dubice, sa nestašicom vode koju je prouzrokovala suša i visoke temperature bore se i u drugim opštinama Srpske, a redukciju vode imaju i stanovnici Teslića, Han Pijeska, Kotor Varoša, Prnjavora i mnogi drugi.
