ODRŽANA PROŠIRENA SJEDNICA OPŠTINSKE BORAČKE ORGANIZACIJE
U našoj opštini juče je održana proširena sjednica svih organa opštinske Boračke organizacije, a tema sjednice bilo je obilježavanje 16.godišnjice odbrane opštine od hrvatske agresije u septembru 1995.godine kao i Nacrt Zakona o PIO RS.
Predsjednik Boračke organizacije RS Pantelija Ćurguz kazao je da cilj ovog okupljanja priprema za obilježavanje septembarskih dana odbrane grada i zapadnih granica RS na najdostojanstveniji način.
Dogovoreno je i da se Odboru za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova u Vladi RS uputi inicijativa da se radni naslov «odbrane zapadnokrajiških opština» preimenuje u «odbranu zapadnih granica RS».
Predsjednik opštinske Boračke ogranizacije Dušan Drljić rekao je da se u Novog Gradu i Prijedoru danas i sutra održavaju javne rasprave o Nacrtu Zakona o PIO RS na kojima će sa zajedničkim stavom nastupati i predstavnici naše Boračke organizacije.
Boračka organizacija pozvala je Dubičane da prisustvuju svim septembarskim svečanostima, naročito 18. septembra kada će se u Spomen hramu Svete Petke služiti liturgija i parastos poginulim borcima i civilima, a nakon toga položiti cvijeće i zapaliti svijeće kod mjesta stradanja , spomen-krsta na obali Une ,te 24. septembra, kod Spomen crkve Svete Petke gdje će biti obilježen dan 11.dubičke brigade.
