“NJEMAČKO-BOSANSKI SUSRETI MLADIH 2011”
U subotu je u Udruženju građana «Putevi mira» organizovana završnica projekta «Njemačko-bosanski susreti mladih 2011» u kojoj je učestvovalo 13 mladih iz organizacije Jugendakademi iz Njemačke i 14 dubičkih srednjoškolaca , učenika Srednje mješovite škole «Nikola
Tesla».
Tesla».
Mladi iz Njemačke su u Kozarskoj Dubici boravili od 11.septembra, a bili su smješteni kod onih srednjšklaca koji su u Njemačkoj bili krajem juna.
Ovaj projekat se intenzivno realizuje već pet godina zahvaljujući udruženju građana «Putevi mira», koje njeguje prijateljstvo sa organizacijom mladih Jugendakademi, a podrazumjeva organizovanje različitih radionica i izleta , te sportskih aktivnosti.
«Ovaj projekat radimo da bismo obezbjedili druženje i zbližavanje mladih iz Dubice sa omladinom iz drugih sredina, kako bi upoznali kulturu i običaje drugih naroda,» kazala je Ćima Zdenac, predsjednica «Puteva mira». Projekat se odvija u dva dijela, tako što u proljeće mladi iz Kozarse Dubice odlaze u Njemačku , a u jesen omladina iz ove zemlje dolazi u našu opštinu i učestvuje u aktivnostima koje se ovdje organizuju.
Tradcija organizovanja «Njemačko-bosankih susreta mladih» neće biti prekinuta , kažu u udruženju i naglašavaju da će ovi susreti biti nastavljeni i iduće godine.
