DEVETA ŠKOLSKA BICIKLIJADA
U okviru Septembarskih dana Auto-moto društvo Kozarska Dubica je u saradnji sa srednjim školama organizovalo 9.školsku biciklijadu na kojoj je učešće uzelo više od 100 učenika sedmih , osmih i devetih razreda osnovnih škola i Mješovite srednje škole «Nikola Tesla».
Okupljanje đaka organizovano je kod Spomen-krsta, gdje su učesnici ove manifestacije minutom ćutnje odali poštu poginulim borcima i civilima u septembru 1995.godine, a delegacija đaka položila vijenac kod Spomen-krsta.
«Ovo je tradicionalna sportsko-rekreativna manifestacija koju organizujemo u znak sjećanja na 18. i 19.septembar kada je odbranjena naša opština od agresije hrvatske vojske», rekao je Dragoljub Ćibić, sekretar Auto-moto društva .
On je naglasio da Biciklijada ima edukativni karakter, jer u njoj učestvuju đaci, članovi saobraćajnih sekcija u školama koji i na ovaj način uče o saobraćaju i pravilima vožnje , te obavezi nošenja kacige prilikom vožnje bicikala.
Učesnici ove manifestacije prešli su put dug 14 kilometara od grada do manastira Moštanica gdje su obišli ovo manastirsko zdanje.
Organizovana su sportskla takmičenja , te podijeljene nagrade najboljim učesnicima.
