OPŠTINU POSJETILI PREDSTAVNICI NATO-a

nato2U našoj opštini juče je boravio šef Savjetodavnog tima NATO-a i zamjenik komandanta NATO štaba u Sarajevu, brigadir Džon Olsen.
Najprije se sastao sa šefom Kabineta načelnika opštine Velimirom Vezmarom i saradnicima, i upoznao ih sa kampanjom koju NATO provodi na nivou države.

Kampanjom su obuhvaćene sve 63 opštine Srpske, a biće im predstavljen «Novi strateški koncept NATO-a», rekao je šef kabineta načelnika Velimir Vezmar.
Brigadir Olsen potom je održao polučasovno  predavanje u velikoj Skupštinskoj sali na temu «Prošlost, sadašnjost i budućnost NATO-a», te govorio o političkim, ekonomskim i vojnim prednostima evroatlanskih integracija.
Olsen je naveo i glavne elemente koje NATO propagira u ovoj kampanji, a to su bezbjednost, stabilnost, ekonomski napredak, i uticaj koji će pomoći našoj zemlji da ide u pravom smjeru.