DAN SJEĆANJA NA MAJORA MILANA TEPIĆA
Major Jugoslovenske narodne armije Milan Tepić na današnji dan prije 20.godina poginuo je u bjelovarskoj kasarni na Bedeniku.Dvadeset i devetog septembra 1991. ne želeći da prepusti neprijatelju oružje kojim bi ubijao njegove vojnike, major Milan Tepić digao je u vazduh vojno skladište i sebe.
Za ovaj junački podvig major Tepić je odlukom Predsjedništva Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije posthumno odlikovan Ordenom narodnog heroja. Njemu u počast, Republika Srpska je ustanovila Orden za posebne zasluge u ratu, a Skupština opštine Kozarska Dubica donijela odluku da se 29. septembar obilježava kao Dan sjećanja na ovog narodnog heroja. Njegovo ime nosi i jedna ulica u našem gradu, a bista majora Tepića postavljena je u parku Narodnih heroja.
U prisustvu majke Milene i sestre Milke, na porodičnoj grobnici Tepića u Komlencu danas su vijence položili i svijeće zapalili predstavnici Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite, Opštine Kozarska Dubica, Boračke organizacije Republike Srpske i opštinske Boračke organizacije, SUBNOR-a i Udruženja vojnih penzionera RS.
Njegova smrt je gubitak naše porodice koji nikada nećemo moći prevazići, kazala je sestra Milka.
Predsjednik Boračke organizacije RS Pantelija Ćurguz rekao je da je major Tepić jedinstven primjer kako se čuva i brani vojnička čast i oficirski ponos.
Major Tepić je pokazao da Dubica uvijek ima velikane koji su spremni da stanu u odbranu svoga naroda, kazao je načelnik opštine Nino Jauz.
