POTPISANI UGOVORI ZA ZAPOŠLJAVANJE I SAMOZAPOŠLJAVANJE

samozaposljavanje5Danas su U Kozarskoj Dubici potpisana 23 ugovora između opštine i korisnika podsticaja za zapošljavanje i samozapošljavanje, čija je ukupna vrijednost 80 hiljada maraka. Ugovore je potpisalo 12 poljoprivrednika i 11 vlasnika proizvodnih i uslužnih preduzeća i radnji
koji će zaposliti 42 radnika.
Velimir Vezmar, šef Kabineta načelnika opštine potvrdio je da će 30 radnika biti zaposleno u proizvodnoj i uslužnoj djelatnosti, a 12 u poljoprivredi, te podsjetio da je ovo druga godina za redom da opština Kozarska Dubica raspisuje javni poziv za korištenje sredstava za podsticaj pri zapošljavanju.
“Komisija za odabir korisnika sredstava je za direktni podsticaj zapošljavanju izdvojila iznos od 50 hiljada maraka, koji će biti raspopdijeljen na 11 korisnika, s tim da će   proizvodna preduzeća dobiti po 2.000 maraka, a uslužna po 1.000 maraka za svakog  novozaposlenog radnika. Za direktni podsticaj samozapošljavanju osigurana su sredstva u iznosu od 36 hiljada maraka za 12 korisnika, koji će dobiti po 3.000 maraka,» pojasnio je Vezmar i dodao da je ovo samo jedna od aktivnosti koju opština Kozarska Dubica preduzima kako bi  ublažila problem  nezaposlenosti.
Zoran Subotić vlasnik preduzeća “Agroflora” koje se bavi preradom drveta, rekao je da je ovakav vid pomoći od strane opštine od velike koristi, te da je zahvaljujući tome zaposlio pet novih radnika.
Mirko Mandić , poljoprivrednik iz Međeđe istakao je da će sredstva od 3.000 maraka koje je dobio na ime samozapošljavanja biti korisna za posao kojim se bavi, svinjogojstvo i proizvodnju žitarica.