11. FESTIVAL OMLADINSKIH POZORIŠTA RS
Predstavom Zvorničkog teatra “Kapitalina Erić” pod nazivom “Trauma”, sinoć je u Domu kulture u našoj opštini otvoren 11. festival omladinskih pozorišta Republike Srpske.Festival, koji će trajati od 23.-eg do 27-og novembra otvorio je predsjednik Skupštine opštine Kozarska Dubica Stojan Banjac, a tokom festivala publika će imati priliku da pogleda predstave u izvođenju devet pozorišta iz Srpske.
“Izabrali smo najbolja pozorišna ostvarenja od 24 predstave koje su se prijavile za učešće na ovogodišnjem festivalu koji je takmičarskog karaktera i koji se svake godine održava u drugom gradu”, rekao je direktor festivala Novica Bogdanović.
Komad koji je otvorio festival govori o psihološkim traumama ljudi koje su posljedice posljednjih ratnih dešavanja, a ova tema rijetko se obrađuje u pozorištima.
Tekst potpisuje Vladimir Nedic , a režiju poznata glumica Mirjana Karanović.

Na festivalu će nastupati osim dva pozorišta iz Zvornika, i pozorišta iz Banjaluke, Srpca, Ljubinja, Novog Grada, Kotor Varoši, Mrkonjić Grada i Kozarske Dubice.
Najbolje glumce i ostvarenja biraće stručni žiri u čijem sastavu su pozorišni reditelji Vitomir Mitrić, Sanela Janković i Dalibor Josipović.
Pokrovitelj festivala je Vlada RS, a domaćin Centar za infomisanje i kulturu Kozarska Dubica.
Danas, drugog dana 11.festivala omladinskih pozorišta Republike Srpske, van konkurencije u dva termina, prikazana je predstava za djecu „Kamen mudrosti“ u izvođenju glumaca iz Prijedora, Kostajnice, Ljubinja i Banjaluke okupljenih u Savezu pozorišnih grupa Republike Srpske.
Priča o prijateljima koji lutajući šumom traže put kući, u sebi skriva plemenitu i vrlo delikatnu poruku najmlađima koji u svom odrastanju moraju riješiti mnoge tajne da bi došli do spoznaje o dobru i zlu.

Lepršavo, ležerno i zabavno ispričana, našla je put i do dubičke publike. Najmlađi Dubičani su bili aktivni učesnici predstave, a glumci ni na trenutak nisu gubili njihovu pažnju.
