ZAVRŠENA HUMANITARNA AKCIJA “BUDIMO LJUDI”
U humanitarnoj akciji «Budimo ljudi» sakupljene su veće količina hrane, odjeće, obuće, dječije hrane, pelena i igračaka, a akciji se odazvalo 60 Dubičana i nekoliko privatnih preduzeća.
Ovo je rekao Dragan Jaćimović, direktor Centra za informisanje i kulturu, javnog preduzeća koje je organizovalo humanitarnu akciju «Budimo ljudi».
Akciju su podržali Centar za socijalni rad, opštinski Crveni krst , te osnovne škole »Sveti Sava» i «Majka Knežopoljka» kao i Srednja mješovita škola «Nikola Tesla».
Radmila Kuprešak, radnik Opštinskog Crvenog krsta rekla je da Opštinska organizacija Crvenog krsta ima urađenu bazu podataka o socijalno ugroženim licima, te dodala da je situacija na terenu kritična i da je ljudima potreba materijalna podrška.
«Opština Kozarska Dubica vodi računa o socijalnoj zaštiti građana, a prva smo opština u RS po procentu izdvajanja budžetskih sredstava koji za socijalnu zaštitu iznosi 13 posto », rekao je načelnik opštine Nino Jauz, koji se takođe uključio u akciju prigodnim poklonima za najmlađe.
