“I MLADI SU POTROŠAČI”

donU cilju informisanja učenika o Zakonu o zaštiti potrošača i načinu ostvarivanja potrošačkih prava, Udruženje građana “DON“ iz Prijedora u 20 osnovnih i srednjih škola u Kozarskoj Dubici, Prijedoru, Kostajnici i Novom Gradu realizuje projekat „I mladi su potrošači“, koji je podržan od strane Ministarstva trgovine  i turizma Republike Srpske.

Odlučili smo da ove godine aktivnosti usmjerimo na edukaciju mladih,  učenike osnovnih i srednjih škola, kazao je koordinator za rad sa potrošačima Zoran Banović i pojasnio da će projekat biti realizovan u dva dijela.
On je rekao da će predavanja biti organizovana za učenike osmog i devetog razreda osnovne i  svih razreda srednje škole, a cilj je da se mladi upoznaju sa  potrošačkim pravima, zakonskom regulativom, kao i o značaju njihovog angažovanja u zaštiti prava.
Stečeno znanje učenici će potom moći da pokažu na takmičenjima koja će o poznavanju Zakona o zaštiti prava Republike Srpske biti organizovana na opštinskom i regionalnom nivou.
Iz Kozarske Dubice u projekat „I  mladi su potrošači“ uključene su Osnovna škola „Sveti Sava“ i Mješovita srednja škola „Nikola Tesla“ u kojima će predavanje o zaštiti potrošača biti održano krajem marta.
Projekat će se realizovati u periodu od januara do aprila 2012.godine,a  uključeno je 11 osnovnih i 9 srednjih škola u Kozarskoj Dubici, Prijedoru, Kostajnici i Novom Gradu.