Uspješan medicinski transport: Pacijent iz Banjaluke helikopterom prevezen u Beograd
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske noćas su uspješno realizovali vanredni medicinski transport 42-godišnjeg muškarca, koji je iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci upućen na hitno liječenje u Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu radi izvođenja trombektomije, saopšteno je iz MUP Srpske.
Kako su naveli, nakon prijema u VMA i intervencije nadležnih ljekara, pacijent je stabilno.
To su potvrdili i ljekari.
– Tokom noći organizovan je i transport za pacijenta iz Republike Srpske. Radi se o mlađem muškarcu u dobi od 42 godine, koji je primljen na VMA zbog infarkta mozga. Nakon intervencije kolega iz Kliničkog centra Banjaluka, pacijent je helikopterskim transportom prevezen na VMA i oko ponoći je naša ekipa neuroradiologa na čelu sa doktorom Macom Јovanovskim i profesorom Rankom Rainčevićem izvela jednu složenu proceduru, takozvana endovaskularna trombektomija. Pacijent je primljen pod slikom moždanog udara, a naši interventni radiolozi su uspjeli da otvore krvni sud i pacijent je za sada stabilan – otkrio je pukovnik profesor, Predrag Đurić.
Iz Uprave za vazduhoplovstvo MUP-a Republike Srpske zahvalili su Graničnoj policiji BiH i kolegama u Policijskoj upravi Bijeljina na saradnji i brzoj reakciji.
RTRS/I.Ć.
