Banjac: Obezbijediti 2.100.000 KM za vodosnabdijevanje dubičkih sela; Pri kraju izgradnja sekundarne mreže za Brekinju i Čelebince
Moj zadatak će biti da u naredne dvije do tri godine obezbjedim iznos od 2.100.000 KM potreban za vodosnabdijevanje, odnosno izgradnju sekundarne mreže za sela Veliko Dvorište, Hajderovci, Mirkovac, Pobrđani, dio Mlječanice i Košuća, rekao je danas poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Darko Banjac.
Banjac je danas zajedno sa direktorom preduzeća „Vodovod“ A.D. Danijelom Puhalićem obišao radove koje se izvode na transportnom cjevovodu koji kreće od Begovih polja prema magistralnom putu Kozarska Dubica – Prijedor.
„Izgradnjom ovog cjevovoda sekundarna mreža priključiće se prema selu Brekinja i dijelu Čelebinaca. Vrijednost ovog dijela mreže bila je 500.000 KM, dok je vrijednost izgradnje cjevovoda 380.000 KM“, precizirao je Banjac, dodavši da je sekundarna mreža izgrađena prije dvije godine u okviru projekta izgradnje glavnog transportnog cjevovoda.
Banjac je naveo da će izgradnjom cjevovoda biti obezbjeđena voda za više od 70 domaćinstava u Brekinji i Čelebincima, a da je za ovaj posao u protekle dvije godine obezbjeđeno ukupno 1.080.000 KM.
„Ovaj cjevovod predstavlja kičmu na koju se priključuju ostali cjevovodi, odnosno sekundarne mreže. Veliki je problem voda u dubičkim selima i Kozarskoj Dubici i mi pokušavamo da to riješimo u posljednje 2,5 godine i u tome uspijevamo jer smo obezbjedili sredstva Vlade Republike Srpske“, poručio je Banjac.
On je naveo da razumije probleme stanovnika seoskih područja u kojim bunari posljednjih godina ostaju bez vode.
„Znamo koliko im je voda važna i potrebna“, rekao je Banjac i dodao da je u posljednje dvije godine na ovom području izgrađeno 13.500 metara cjevovoda.
„Jako je važno da u narednom periodu obezbjedimo 2.100.000 KM za vodosnabdijevanje i zato ću insistirati da već u sljedećem mjesecu Opština Kozarska Dubica pristupi MEG projektu koji daje velike pogodnosti za finansiranje projekata u oblasti vodosnabdijevanja, od 20 do 70 odsto učešća u projektu“, rekao je Banjac, koji je i predsjednik Narodne partije Srpske.
„Moramo da radimo za narod, da obezbjeđujemo projekte i finansijere. Moj zadatak će biti da obezbjedim ta sredstva i da riješimo pitanje vodosnabdijevanja naših sela“, naglasio je Banjac.

