Dodik: Kada ne možete da pobijedite volju naroda, onda prizivate silu

Prije samo godinu dana Bakir Izetbegović je javno rekao da Srbi nemaju većeg i snažnijeg političara od mene. Danas isti taj Bakir govori da me treba ukloniti silom, istakao je lider SNSD-a Milorad Dodik.- To je dokaz njihove nemoći i naše pobjede. Kada ne možete da pobijedite volju naroda, onda prizivate silu. Ali njihov cilj nisam ja. Јa sam samo prepreka. Njihov cilj je Republika Srpska: njene institucije, njena imovina, njena sloboda i njeno pravo da sama odlučuje o sebi. Zato im poručujem: pobjeđivao sam vas do sada, pobjeđivaću vas i ubuduće – i Bakira, i Blamušu, i Sarajvukovića i sve potpisnike sarajevskih sporazuma i koalicije protiv Republike Srpske – ističe Dodik u objavi na društvenoj mreži Iks. Podsjećamo, snimak razgovora lidera SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića, a sve nakon što je Izetbegović u federalnim medijima prijetio silom, objavljen je danas.

RTRS/M.D.