Dodik: Mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj počela se manifestovati i van verbalnih okvira

Mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj, koja se svakodnevno plasira od strane političara iz Sarajeva, počela se manifestovati i van verbalnih okvira, rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.

– Paljenje zastave Republike Srpske direktan je proizvod takve politike. Mržnja se uvijek vraća kao bumerang – istakao je Dodik na Iksu.

Naglasio je da je zastava Republike Srpske legalna i u skladu s Ustavom.

– Paljenje takve zastave je teško krivično djelo. Osuđujem takav vandalski čin i tražim od organa Federacije da identifikuju i kazne počinioce. Od organa Republike Srpske tražim da se vinovnicima ovog gnusnog djela zabrani boravak na teritoriji Republike Srpske – naveo je Dodik.

Naglasio je da podržava inicijativu premijera Srpske Save Minića da se trajno zabrani isticanje i upotreba ratnohuškačke zastave tzv. Armije BiH jer je ona ponižavajuća za srpski narod.- Očekujem da će Narodna skupština Republike Srpske usvojiti izmjene Krivičnog zakona kojima će se upotreba nelegitimne zastave kvalifikovati kao krivično djelo – zaključio je Dodik.

RTRS/M.D.