Banjac: Paljenje zastave izraz mržnje prema Srbima i dokaz da nema suživota
Predsjednik Narodne partije Srpske Darko Banjac najoštrije je osudio paljenje zastave Republike Srpske, istakavši da je to izraz mržnje prema Srbima.
– Neka dobro zapamte zastavu koju su zapalili jer će se ona vijoriti još kroz vijekove. Mržnja koju oni ispoljavaju govori samo i jedino da nema BiH, a ima država Republika Srpska – rekao je Banjac.
On je dodao da su huligani koji su zapalili zastavu Republike Srpske zadojeni mržnjom onih koji su kroz vijekove vršili genocid nad srpskim narodom.
– Јa kažem dosta i nikada više. Mi Srbi smo dobri ljudi i domaćini i nećemo više nikada ni oprostiti, ni zaboraviti. Smatram da sa njima više nema suživota, već samo miran razlaz. Zadržite vašu BiH – mi ćemo zadržati našu Republiku Srpsku – rekao je Banjac Srni.
Na društvenim mrežama pojavio se video-snimak na kojem se vidi kako grupa huligana skida sa jarbola i potom pali zastavu Republike Srpske, uz povike “Alahu ekber” i psovke.
Federalni portali prenose da se zastava nalazila na jarbolu postavljenom uz entitetsku liniju između Republike Srpske i Federacije BiH.
