AKADEMIJA UOČI POMENA I PARASTOSA U DONJOJ GRADINI
U okviru programa obilježavanja Dana sjećanja na žrtve ustaškog zločina genocida u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donjoj Gradini u subotu veče u Domu kulture u Kozarskoj Dubici održana je svečana Akademija kojoj su prisustvovali brojni Dubičani, predstavnici lokalnih i republičkih institucija i organizacija, te vjerskog i društvenog života naše opštine .
Govoreći o žrtvama u Drugom svjetskom ratu, koje je narod ovog kraja pretrpio zbog antifašističkog opredjeljenja, načelnik opštine Kozarska Dubica Nino Jauz, još jednom je naglasio da se ta istina, kao i istina o Donjoj Gradini mora objelodaniti u cijelom svijetu. Jauz je posebno naglasio značaj izgradnje memorijalnog centra u Donjoj Gradini.Nakon 67 godina od stravičnog zločina u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donjoj Gradini nama ostaje da se sjećamo i da organizujemo aktivnosti koje će podsjećati na to
vrijeme i koje će prije svega biti u funkciji da mladim ljudima, novim naraštajima približe stravičnu golgotu koju su prošle žrtve jasenovačkog kazamata, rekao je u Kozarskoj Dubici ministar rada i boračko-invalidske zaštite i izaslanik Predsjednika Republike Srpske Petar Đokić.
vrijeme i koje će prije svega biti u funkciji da mladim ljudima, novim naraštajima približe stravičnu golgotu koju su prošle žrtve jasenovačkog kazamata, rekao je u Kozarskoj Dubici ministar rada i boračko-invalidske zaštite i izaslanik Predsjednika Republike Srpske Petar Đokić.Nakon obraćanja zvaničnika Akademija je nastavljena muzičko-scenskim programom pozorišnog reditelja Aleksandra Pejakovića.
Akademija u Kozarskoj Dubici je održana u produkciji Centra za informisanje i kulturu, pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srpske.
