SREDNJOŠKOLCI OBILJEŽILI DAN ŠKOLE

srednja dan1Učenici i profesori Mješovite srednje škole „Nikola Tesla“ su juče po prvi put svečanom priredbom obilježili Dan škole.

Gotovo dvije decenije, od preimenovanja nekadašnje Gimnazije „Mira Cikota“ u Školski centar “Nikola Tesla“, trebalo je da prođe kako bi se definisao datum obilježavanja dana škole i  dubičkim srednjoškolcima pružila prilika da proslavljajući taj dan pokažu rezultate svog rada u nastavnim i vannastavnim aktivnostima.
srednja dan2Ime koje sada nosi srednjoškolski centar u Kozarskoj Dubici je odlukom Skupštine opštine dobio 1992.godine , a 2010.-te  Školski odbor je donio odluku da se za Dan škole odredi 26.april, datum kada je Nikola Tesla prijavio jedno od svojih otkrića, sistem električnog osvjetljenja,kazala je direktorica škole Senada Zlokapa.
Dubički srednjoškolci su jučerašnju priredbu posvetili naučniku čije ime škola nosi. Lik i djelo Nikole Tesle predstavili su kroz intervju,dozu smijeha donijeli su komedijom Ljubavno pismo Koste Trifkovića u kojoj srednja dan 3zamijena pisama dovodi do niza komičnih scena i dogodovština, a da sve počne u znaku pjesme pobrinuo se školski hor, koji je za svoj nastup odabrao „Gaudeamus“ , pjesmu na latinskom jeziku ,koja govori o kratkoći života i koja je u mnogim zemljama proglašena za studentsku himnu.
Mješovita srednja škola “Nikola Tesla” je jedina srednjoškolska obrazovna ustanova u Kozarskoj Dubici koju pohađa oko 600 učenika, u nastavni proces uključeno je 45 profesora.