TRILOGIJA “BANJALUČKE PRIČE”

banjalucke_priceU četvrtak je u velikoj skupštinskoj sali održana promocija Trilogije „Banjalučke priče“, novinara i publiciste Tome Marića.
Pored autora koji je govorio o trilogiji koja je do sada imala četiri izdanja i zauzima mjesto u više od 20 nacionalnih biblioteka, govorili su univerzitetski profesor  Nebojša Švraka i proslavljeni fudbaler Vinko Marinović.

Na promociji se naviše govorilo o trećoj knjizi, koja obuhvata priču o fenomenu sporta u gradu na Vrbasu i Fudbalskom klubu “Borac”.
Marić kaže da je pokušao da opiše Banja Luku u 20 vijeku i sve što je ona predstavljala u minulih 100 godina, te dodao da je mnogo radio na ovom projektu, obišao brojne povjerljive arhive kako bi prezentovao ono što se zaista dešavalo.
Jedan od junaka treće knjige, Vinko Marinović, nekadašnji trener premijerligaša „Kozare“ iz Gradiške, igrač koji je ostavio dubok trag na sport na ovim prostorima nastupajući za reprezentativaciju bivše Jugoslavije, te kao igrač „Borca“ iz Banja Luke i kapiten beogradske Crvene Zvezde, imao je samo riječi hvale za autora ovog djela.
Promociji su, pored brojnih ljubitelja sporta, prisustvovali  načelnik  opštine Nino Jauz i direktor Centra za informisanje i kulturu Dragan Jaćimović.
Jaćimović je istakao da je sa Tomom Marićem prijatelj već dugo godina I da je veliki poštovalac njegovog rada,  te da je u razgovoru sa njim došao na ideju da „Banjalučke priče“, koje su izazvale veliko interesovanje,  promovišu u našem gradu.
Nakon završetka promocije, Marić je sat vremena potpisivao autograme na knjigama, koje su podjeljene građanima Kozarske Dubice koji su prisisutvovali ovom događaju.