U KOZARSKOJ DUBICI SUTRA DAN ŽALOSTI
У Козарској Дубици сутра ће бити проглашен дан жалости поводом трагедије породице Дошен из овог града.Четрдесетдеветогодишња Милена Дошен јуче је у тешком психичком растројству убила једног и тешко ранила другог сина, а потом извршила самоубиство.
Настрадали Срђан Дошен био је власник дискотеке “Калипсо” у Козарској Дубици, док је тешко повријеђени Драган био запослен у општини Козарска Дубица као комунални полицајац, те обављао функцију предсједника Општинског одбора младих СНСД-а Козарска Дубица.
Наченик општине Козарска Дубица Нино Јауз рекао је да ће сутра бити проглашен дан жалости због стравичне трагедије која је потресла све становнике овог града.
“Наш град је јуче претрпио огроман шок и губитак због породичне трагедије коју нико није могао ни замислити. Ријеч је о узорној породици и добрим момцима које су сви знали и вољели”, рекао је новинарима Јауз.
Директор Дома здравља “Козма и Дамјан” у Козарској Дубици Раденко Рељић потврдио је данас да је Милена Дошен 10 година била редован пацијент Центра за ментално здравље у Козарској Дубици.
Он је потврдио да се Милена Дошен јавила љекару вече прије трагичног догађаја јер се није осјећала добро, те да је у дубичком Дому здравља примила инфузију са антипсихолошком терапијом, након чега је пуштена кући.
Рељић је навео да обољела тада није показивала знакове било какве агресије, те да је отпуштена у добром стању.
Болнички извори у Козарској Дубици потврдили су да је отац настрадалих младића Жељко Дошен, који је јуче хоспитализован након породичне трагедије, данас стабилнијег здравственог стања. Он је 24 часа провео у Дому здравља у Козарској Дубици гдје је примљен у стању шока, те је данас отпуштен.
Сахрана Срђана Дошена и његове мајке биће обављена сутра у 14.00 часова на градском гробљу Урије.
