ODOBREN PLAN UPISA U SREDNJE ŠKOLE
U dubičkom srednjoškolskom centru od septembra tri nova zanimanja, farmaceutski i fizioterapeutski tehničar, te vozač motornih vozila.Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske je dalo saglasnost Mješovitoj srednjoj školi „Nikola Tesla“ na Prijedlog plana upisa učenika u prvi razred školske 2012./2013.godine.
Našoj školi je odobren upis 210 učenika i formiranje 7 odjeljenja u Gimnaziji i tri stručne škole koje nude 6 zanimanja, kazala je direktorica dubičkog srednjoškolskog centra Senada Zlokapa i dodala da je saglasnost resornog ministarstva na Plan upisa u školu stigla jutros .
Tako će i naredne školske godine u Mješovitoj srednjoj školi „Nikola Tesla“ biti formirana dva odjeljenja Gimnazije opšteg smijera.
Po prvi put svršenim osnovcima nudi se medicinska struka sa dva zanimanja, farmaceutski i fizioterapeutski tehničar.
Saobraćaj je smjer koji je u odnosu na prošlu godinu pretrpio izmjene, pa se uz odjeljenje tehničara drumskog saobraćaja nudi i novo zanimanje, vozač motornih vozila.
Unutar smjera „ekonomija,pravo i trgovina» formiraće se jedno odjeljenje sa po 15 učenika koji će se školovati za zvanja ekonomski i poslovno –pravni tehničar.
