ASFALTIRANE DVIJE ULICE
Nakon sastanka Osmanović i Jauz su otvorili za saobraćaj dvije asfaltirane ulice u povratničkim naseljima u ukupnoj dužini od 1.25o metara.
Riječ je o ulicama Vladimira Jovanovića u dužini od 600 metara i nastavku ulice Ive Andrića u naselju Urije u dužini od 650 metara. Ove saobraćajnice su modernizovane sredstvima federalnog ministarstva uz učešće opštine Kozarska Dubica.
«Ovaj projekat, koji realizujemo sa opštinom Kozarska Dubica , Ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica Federacije BIH finansiralo je sa 150 hiljada maraka i to je poruka povratnicima i dubičkom stanovništvu da federalno ministarstvo i opština Kozarska Dubica žele da ovakvim projektima doprinesu boljem životu na ovom prostoru «, kazao je Adil Osmanović, federalni ministar.
On je dodao da je već raspisan i novi javni poziv za 2012.godinu , koji će obuhvatiti nove projekte u Kozarskoj Dubici.
Naša opština je već učestvovala sa budžetskim sredstvima u realizaciji nekoliko projekata vezanih za uređenje infrastruklture u povratničkiim naseljima.
« Zahvaljujući podršci federalnog ministarstva, opština je uspjela, uz vlastito učešće, realizovati ovaj projekat, a dogovorili smo i buduću saradnju , kako bi svi građani Kozarske Dubice imali dobre uslove za život , ne samo u oblasti putne infrastrukture, nego i vodovoda , kanalizacije i ulične rasvjete » kazao je Nino Jauz načelnik opštine Kozarska Dubica.
On je dodao da je ukupna vrijednost projekta 200 hiljada maraka , a naša opština je učestvovala sa iznosom koji je u skladu sa budžetom.
Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica je na području opštine Kozarska Dubica poslednjih godina finansijski potpomoglo realizaciju većeg broja projekata, od rekonstrukcije objekata vjerske zajednice do infrastrukturnih objekata ,a u planu je da se i dalje pomaže život povratničkih porodica.
