ODRŽANA SKUPŠTINA UDRUŽENJA PENZIONERA

Pored članova Skupštine u radu ovog skupa učestvovali su i gosti, predstavnici Udruženja penzionera iz Banjaluke, Gradiške i Petrova, te predstavnici jednog broja organizacija i ustanova sa kojima dubičko udruženje penzionera ostvaruje različite vidove saradnje.
Na dnevnom redu Skupštine našlo se više dokumenata, među kojima i izvještaji o radu Udruženja penzionera i finansijskom poslovanju u 2011.godini, te Program rada i Finansijski plan za tekuću, 2012.godinu.
penzioneri 22 05 2012Dubički penzioneri su i ovom prilikom ukazali na težak materijalni položaj  i neadekvatnu zdravstvenu žaštitu  ove populacije.
Razgovaralo se i o novim zakonskim propisima i mjerama koje, kako penzioneri kažu, nisu obezbjedile povećanje penzija, nego su naprotiv doprinijele povećanju raspona između plata i penzija, što je penzionere Republike Srpske dovelo u mnogo lošiji položaj u odnosu na penzionere u okruženju.
Od 4.088 penzionera, koliko ih je Kozarska Dubica imala u 2011.godini, 3.970 ili 97,15 odsto članovi su Udruženja, koje i ove , kao i  ranijih godina ima u planu realizaciju više aktivnosti .
I dalje funkcionisanje kase uzajamne pomoći , obezbjeđenje ogrijeva i zimnice sa otplatom na više mjesečnih rata, te organizacija izleta, samo su neke od  aktivnosti koje će Udruženje penzionera opštine Kozarska Dubica realizovati u cilju poboljšanja  materijalnog i socijalnog položaja pripadnika ove populacije .
Navedeno je to u Programu rada za tekuću godinu, koji je kao i svi drugi predloženi dokumenti usvojen na današnjoj sjednici Skupštine.
Skupština dubičkog Udruženja penzionera je usvojila i zaključak kojim se podržava prijedlog Udruženja penzionera grada Banjaluka da se prilikom izbora u organe udruženja penzionera ne prihvati ni jedno lice koje je do sada na istim funkcijama provelo dva mandata u trajanju od po četiri godine.