OBILJEŽENA 20.GODIŠNJICA OD ODLASKA U PROBOJ KORIDORA
Komemorativne svečanosti su počele u Spomen-hramu «Svete Petke» parastosom za poginule borce, a potom su kod ploča sa imenima postradalih boraca u odbrambeno-otadžbinskom ratu cvijeće položili predstavnici Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, opštine Kozarska Dubica, republičke i opštinske Boračke organizacije, porodica poginulih boraca.Svečanost je nastavljena na stadionu „Borac“ gdje je smotru jedinice izvršio Pantelija Ćurguz predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske koji je u to vrijeme bio komandant ovog bataljona.
Ćurguz je rekao da je operacija ‘Koridor života’ najbolje planirana akcija Vojske RS i poručio da nikada ne smijemo zaboraviti one koji su u ovoj bici učestvovali, a posebno ne one koji su, boreći se, dali svoje živote.Obilježavanju 20-godišnjice od početka operacije “Koridor” u Kozarskoj Dubici prisustvovao je i ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Petar Đokić koji je rekao je da je ovaj bataljon imao posebno mjesto u sastavu Vojske RS jer je veoma često, mimo cjeline brigade, upućivan na borbene zadatke koje je svaki put izvršavao sa velikim uspjehom.
On je napomenuo da je ova jedinica na današnji dan upućena na zadatak ka koridoru gdje je provela najveći dio rata.Načelnik opštine Nino Jauz je istakao nemjerljiv doprinos pripadnika 11.dubičke brigade u vojnoj operaciji “Koridor”.
U akciji probijanja koridora učestvovalo je više od 600 vojnika Drugog bataljona dubičke brigade, tokom rata poginula su 43 pripadnika ovog bataljona, dok je 170 ranjeno.
