STIŽE OPREMA ZA ODLAGANJE OTPADA

Ona je naglasila da će do kraja marta ili početkom aprila u Kozarsku Dubicu biti dopremljeno još 600 kanti za odlaganje kućnog otpada i kamion za prikupljanje otpada.
Kao vlasništvo Opštine, donirana oprema će biti ustupljena na korištenje Komunalnom preduzeću „Komunalac“, a potom raspoređena na području opštine u skladu sa Strategijom raspodjele čija je izrada u toku, istakla je načelnik Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove Tanja Burić.
Poboljšanje upravljanja otpadom na opštinskom nivou glavni je cilj programa, koji u 30-ak opština BiH finansira Ambasada Švedske posredstvom Švedske međunarodne agencije za obnovu i razvoj i provodi konsultantska kuća Grontmij iz Švedske i Danske.
U procesu provođenja projekta “Upravljanje čvrstim otpadom”, osim opštine Kozarska Dubica učestvovale su i opštine Prijedor, Kostajnica, Novi Grad i Oštra Luka.