OTVORENA POSLANIČKA KANCELARIJA
Osnovni razlog posjete Kozarskoj Dubici je otvaranje poslaničke kancelarije koja treba da posluži za komunikaciju poslanika sa građanima, rekao je Radojičić i podsjetio da su, prema Zakonu o lokalnoj samoupravi, lokalne zajednice obavezne da obezbijede prostor za rad narodnog poslanika.
Republička i lokalna vlast moraju sarađivati i problemi građana se moraju rješavati zajednički, lokalna zajednica mora da funkcioniše i republička i lokalna vlast moraju da nađu rješenje za svako pitanje koje je važno za građane, rekao je Radojičić.
Narodni poslanici treba da ukazuju na probleme društva, građana i privrede, i bore se za riješavanje njihovih problema, i to je cilj otvaranja ovih prostorija, naglasio je poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Darko Banjac.
“Bitna je ta spona između lokalne i republičke vlasti. Upravo ta kancelarija , koju će koristiti i narodni poslanici iz Izborne jedinice 1, treba da predstavlja vezu lokalne samouprave i republičke vlasti. Ne vjerujem da ćemo moći da riješimo sve probleme, ali ću dati sve od sebe da pokušamo riješiti što veći broj problema građana i privrede opštine Kozarska Dubica, jer imamo jedan jedini cilj, a to je bolji život u opštini”, izjavio je Banjac.
Otvaranje kancelarije narodnih poslanika pozitivno je ocijenio i načelnik opštine Mile Zlojutro.
On je naglasio da narodni poslanik treba da bude transmisija i problema i ideja iz opštine ka državnoj vlasti.
