Dubički atletičari učesnici Banjalučke trkačke lige “Trčimo za Srpsku”

Više od 200 trkača uzrasta od četiri do 88 godina trčalo je juče centrom Banjaluke u prvoj ovogodišnjoj trci, koja je održana u sklopu Banjalučke trkačke lige “Trčimo za Srpsku”.

Staza za djecu do 10 godina bila je duga 250 metara, djeca od 10 do 14 godina trčala su na 500 metara, dok su trkači od 16 do 88 godina trčali stazu u dužini od pet kilometara.

Među trkačima su bili članovi Atletskog kluba Kozarska Dubica .U dječijoj trci na 250 metara  Tea Prošič je osvojila prvo mjesto, dok su u trci na 5 kilometara u muškoj i ženskoj konkurenciji  Boško Bižić i Radmila Đukanović osvojili sedmo mjesto, a Jelana Basta je na cilj stigla  sedamnaesta.

Duško Tadić, predsjednik Atletskog kluba invalida “Vrbas” iz Banjaluke i jedan od organizatora Banjalučke trkačke lige, rekao je Srni da su prezadovoljni odzivom građana koji su trčali povodom Dana Republike i pravoslavne Nove godine.