MATURSKO VEČE DUBIČKIH SREDNJOŠKOLACA



Blicevi fotoaparata su sijevali na sve strane jer su najmiliji željeli da imaju fotografiju za uspomenu na veče nakon kojeg ništa više neće biti isto, jer kako maturant Velibor Davidoski reče za njega je ovo korak u ozbiljan život. On planira da napravi jednogodišnju pauzu, a potom da upiše studij ruskog jezika na banjalučkom univerzitetu.
Kao i Velibor, ekonomsku školu završila je i Brankica Pralica koja namjerava da upiše ekonomski fakultet u Banja Luci, a maturantkinja Milena Jelisavac, poslovno-pravni tehničar, nakon dobrog provoda i zabave na maturskoj večeri kreće sa pripremama za nastavak školovanja na filozofskom fakultetu.


I dok ovi mladi ljudi sa radošću kreću u novi život, prepun planova i želja, sa neskrivenim ponosom podršku u tome im pružaju njihovi roditelji, a čestitke im je uputila i direktorica škole Senada Zlokapa.
Obrazovanje u Srednjoškolskom centru „ Nikola Tesla“ završava 141 učenik gimnazije i stručnih škola, koji su matursko veče ovog puta proslavili u sali Đurđević, gdje je upriličena i svečana dodjela nagrada i priznanja najboljima.
Opština Kozarska Dubica je i ove godine za najuspješnije maturante obezbijedila prigodne poklone, a čestitke su im uputili i poklone za uspješan završetak srednjoškolskog obrazovanja podijelili predsjednik Skupštine opštine Nebojša Milovčević i načelnik opštine Mile Zlojutro koji im je rekao da ne odustaju, da se bore za sebe i za društvo u kojem žive.
Bez obzira što živimo u državi u kojoj je teško uspjeti i opstati ne treba da izgubite nadu jer će doći vrijeme kada ćemo živjeti bolje, poručio je maturantima Zlojutro.A ova generacija maturanata ima jednog vukovca i 12 učenika koji su sa odličnim uspjehom završili sve razrede četverogodišnjeg školovanja.
Vukovac je gimnazijalac Srđan Janjetović, a sa odličnim uspjehom srednjoškolsko obrazovanje okončali su Natalija Vučen, Andrej Šolaja, Bojana Popović, Milan Vatreš, Aleksandra Kljajić, Jovan Trbojević, Borislav Tubić, Suzana Mandić, Goran Rašić, Nikolina Kondić, Dragoslav Slijepčević i Ognjen Skrobić.
Od opštinske administrativne službe oni su nagrađeni tablet računarima, a vukovac je dobio laptop.




