RADONICA UDRUŽENJA “RASTIMO ZAJEDNO”
Osim pažnje koju imaju u vlastitom domu, djeci sa posebnim potrebama je neophodno i druženje sa drugom djecom, te kvalitetno ispunjeno slobodno vrijeme, kazao je predstavnik Udruženja „Rastimo zajedno“ Srđan Dotlić.
Ova dvočasovna radionica subotom, djeci mnogo znači, druženje je ono što ih najviše privlači, ali i mogućnost da zajedno rade ono što najviše vole, a roditelji kažu da je za djecu ova radionica veoma korisna i da bi bilo dobro kada bi se češće organzovala.
A sa djecom radi tim volontera, mladih, ali nezaposlenih stručnjaka u kojem su pedagog Aleksandar Tubica i socijalni radnici Biljana Mirković i Dragana Mandić.
Teoretsko znanje stečeno tokom studija koristimo u praksi, osmišljavamo i organizujemo tematska druženja koja prije svega kod djece podstiču zajedništvo u grupi, ali i kreativne mogućnosti svakog polaznika ponaosob, kazala je Dragana Mandić.
Ona je istakla da su za nju i njene kolege nasmiješena dječija lica i zadovoljni roditelji najveće zadovoljstvo.Ovaj mladi tim stručnjaka brine se za kvalitetno organizovano vrijeme koje djeca provode u radionici, a uz pomoć donatora i članova udruženja obezbjeđuje im se i užina. Za to su se do sada pobrinula dubička preduzeća „Simba“, „Primus“, „1.maj Radeka“ i „Grafo-miks“, a da tako bude i u narednom periodu potrebno je da se uključe i drugi donatori.
Stoga iz Udruženja „Rastimo zajedno“ pozivaju sve koji mogu da na ovaj način ili kroz obezbjeđenje pribora za crtanje i drugog didaktičkog materijala da podrže radionicu, koja je zbog veoma loše finansijske situacije za sada jedina aktivnost koja se organizuje za djecu sa posebnim potrebama.



