NAJAVA: OBILJEŽAVANJE VIDOVDANA
Ove godine obilježavamo 20 godina od agresije Hrvatske regularne vojske na sjeverozapadne granice Republike Srpske, kada je odbranjena i Dejtonom upisana Republika Srpska, pa ćemo u znak sjećanja na naše poginule, nastradale i umrle borce tokom odbrambeno-otadžbinskog rata Vidovdan obilježiti tokom dva dana, kazao je predsjednik Opštinske boračke organizacije Dragoljub Ćibić
On je rekao da će se u subotu, 27.juna položiti cvijeće i zapaliti svijeće na grobnim mjestima poginulih boraca, a 28.juna na 8 mjesnih spomen-obilježja i četiri spomen ploče u našoj opštini.
U nedjelju na Vidovdan parastos poginulim borcima od Kosova do danas služiće se kod spomen –obilježja u Knežici i počeće u 10 časova i 30 minuta.“Služenjem parastosa, paljenjem svijeća i polaganjem cvijeća odaćemo dužnu počast za 224 poginula borca odbrambeno-otadžbinskog rata iz naše opštine, kao i svim borcima od Kosova do danas ”, kazao je Ćibić.
On je rekao i da će se oko 300 boraca-članova Opštinske boračke organizacije pridružiti proslavi krsne slave Vojske Republike Srpske koju na Vidovdan pod pokroviteljstvom Predsjednika Srpske s početkom u 12 časova kod manastira Moštanica organizuje 3.pješadijski Republika Srpska puk.
