Đukanović: “Cilj je motivisani članovi i da budemo promoteri naše opštine”

Atletski klub “Kozarska Dubica” juče je učestvovao na “Međunarodnoj uličnoj trci “Prnjavor 2020”, čiji je domaćin bio Atletski klub  “Prnjavor”.

Trka je održana uz posebne mjere zbog pandemije virusa korona.

Prema riječima predsjednika kluba i trenera Radmile Đukanović učesnici nisu krili oduševljenje učešćem, a postignuti su dobri rezultati. Ina je naglasila da klub nastavlja sa intenzivnim radom, kako bi se članovi dubičkog kluba istakli sa što boljim rezultatima na budućim takmičenjima.

“Cilj nam je da naši članovi budu što bolje motivisani i da budemo promoteri naše opštine”, rekla je Đukanovićeva.

Ona je dodala da su svi takmičari juče bili odlični.

“Od istaknutih, u kategoriji “Cicibana” Mia Pilipović osvojila je 5. mjesto u trci na 100 metara dok je Sanja Mikez osvojila 4. mjesto. Milan Vila osvojio je 4. mjesto u trci na 200 metara, dok je u trci na 300 metara Saška Zgonjanin osvojila 5. mjesto, Veljko Vila  4., a Marija Dardić bila je drugoplasirana. Branko Lukač u kategoriji “Pionira” zauzeo je 3. mjesto u trci na 600 metara, dok je Ajdin Spahic u kategoriji “Mlađi junior” imao odlično istrčanu trka na 1000 metara. Odlično istrčanu trku na 5 kilometara u seniorskoj kategoriji imale su Sanja Jovanovic Latinovic i trener Atletskog kluba “Kozarska Dubica” Radmila Djukanovic”, saopšteno je iz kluba.

Na 21. Međunarodnoj uličnoj trci u Prnjavoru učestvovali su atletičari iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore i BiH.
Glavnim trkama prethodila su takmičenja učenika osnovnih škola od prvog do devetog razreda, srednjih škola, cicibana i veterana. Sve trke su održane uz poštovanje propisanih mjera Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.
Glavni sponzor trke je preduzeće “Komerc mali” iz Prnjavora.