Na šetalištu ispred biblioteke Dubičani se družili sa Tanjom Stupar Trifunović

Ljubitelji pisane riječi u našoj opštini rado su se odazvali još jednoj književnoj manifestaciji koju je za njih pripremila Narodna biblioteka. Na otvorenom družili su se sa Tanjom Stupar Trifunović,autorkom iz Banjaluke koja je do sada objavila pet knjiga poezije, knjigu priča i dva romana. Dobitnica je više nagrada za poeziju i prozu, a njena djela prevođena su na mnoge strane jezike. U Kozarskoj Dubici već se družila sa čitalačkom publikom, izjavila je direktor biblioteke Danijela Balaban.

„Ova autorka je kod nas nakon šest godina i zaista mi je drago što je ponovo sa nama jer ona je jedna od najnagrađivanijih književnica naše regije. Ima šta da nam kaže i koji su njeni planovi za budućnost“, kazala je Balabanova.

Ona je najavila da će u skorije vrijeme biti organizovano još književnih večeri kao i tradicionalno muzičko-poetsko veče Ritam ulice – melodija riječi.

Posebnu pažnju na književnoj večeri Tanja Stupar Trifunović poklonila je posljednjim objavljenjim djelima. To su grafički roman “More je bilo mirno”, kao i djelo „Otkako sam kupila labuda“.

„Posljednja knjiga koju sam predstavila u Kozarskoj Dubici je Satovi u majčinoj sobi, što  znači da nisam bila ovdje više od 5 godina. U međuvremenu su izašli novi roman, zbirka poezije i grafički roman koji sam radila zajedno sa kolegicom Tatjanom Vidojević-slikarkom. Taj grafički roman  bio je za mene jedno novo iskustvo , glavna tema je gubitak, zapravo gubitak oca koji se provlači kroj taj grafički roman. Ona je to oslikala, ja sam pisala i bilo je interesantno raditi na ovome jer je bio drugačiji pristup radu“, ističe Tatjana.

Kazala je da je roman „Otkako sam kupila labuda“ naišao na jako dobar prijem publike, čitan je i dobio je dosta nagrada.

„ Najbitnije je da je dobro prihvaćen od publike, ali opet ,nagrade su pokazatelj da je roman i od strane kritike prepoznat i da funkcioniše, što je nekako svakom ko radi i piše drago, da ima neku vrstu ohrabrenja pogotovo što sam se ja više osjećala kao pjesnikinja a romani su bili novo područje“, dodaje Tatjana.

Dubičani uvijek rado posjećaju manifestacije ovog tipa koje se organizuju na šetalištu ispred biblioteke, a posjećuju ih ljubitelji knjige i pisane riječi svih uzrasta. Nakon gošće iz Banjaluke, tokom ovog ljeta za naše sugrađane prirediće se još sličnih manifestacija, poručili su iz Narodne biblioteke.