Narodna skupština Republike Srpske – godišnjica
Na današnji dan 1991. godine u Sarajevu je proglašena Skupština srpskog naroda BiH, nakon što su 14. oktobra srpski poslanici preglasani u Skupštini tadašnje SR BiH.
Administrativno sjedište skupštine bilo je u Sarajevu, nakon izbijanja ratnog sukoba izmješteno je na Pale, a od 1998. godine administrativno sjedište Narodne skupštine Republike Srpske je u Banjaluci, gdje se nalazi i danas.
Poslanici Narodne skupštine 9. januara 1992. godine usvojili su Deklaraciju o proglašenju Republike srpskog naroda BiH i taj dan se u Republici Srpskoj obilježava kao Dan Republike.
Narodna skupština je 28. februara 1992. godine donijela Ustav, kao utemeljenje pravne moći, sigurnosti, legaliteta i legitimiteta Republike Srpske.
Prema savremenim parlamentarnim principima, sastav skupštine čine 83 narodna poslanika, izabrana na neposrednim parlamentarnim izborima.
Prvi poslijeratni izbori održani su 1996. godine. Do tada, skupštinu su činili poslanici koji su bili izabrani na prvim višestranačkim izborima u BiH 1990. godine, kao poslanici tadašnje Skupštine BiH.
Do 2002. godine, narodni poslanici birani su na mandat u trajanju od dvije godine, a od 2002. na četvorogodišnji mandat.
Narodna skupština do sada je imala devet saziva, a u njima je bilo i još uvijek ima poslanika iz naše opštine.
U poslaničkim klupama Kozarska Dubica je imala šest predstavnika, naš sugrađanin Slobodan Bijelić je bio u prvom, a u sadašnjem sazivu Narodne skupštine Republike Srpske po prvi put imamo dva predstavnika.
Drugi mandat u Skupštini Srpske odrađuje Perica Bundalo, a iz Kozarske Dubice je i Darko Banjac koji obavlja svoj prvi mandat, dok su u međuvremenu poslaničku funkciju obavljali naši sugrađani Milan Krnjajić, Pantelija Ćurguz i Miloš Zlojutro.