“EKO-BEL” OTKUPLJUJE ŠLJIVU
U odnosu na prošlu godinu proizvođači bilježe manje prinose, ali je kvalitet izuzetan, tvrdi Kondić i dodaje da su sa otkupom počeli i preradu, te da je već osušena polovina od oko 450 tona do sada otkupljene šljive.
On je rekao da će sve količine šljive koju otkupi „Eko bel“ biti osušene u ovom preduzeću, a potom i plasirane na inostrano tržište.
Od proizvođača iz naše opštine do sada je otkupljeno oko 50 tona ovog voća, kazao je Kondić.
