DUBIČKI VOĆARI NA SAJMU U GORNJOJ RADGONI
Na jednom od najvažnijih poljoprivredno-prehrambenih sajmova u regiji predstavljena je vrhunska tehnologija, poljoprivredna mehanizacija i oprema za prehrambenu industriju, najkvalitetnija ponuda lokalnih i regionalnih prehrambenih proizvoda,te vina i ekoloških poljoprivrednih proizvoda.
Nove tehnologije i znanja u poljoprivredi i proizvodnji hrane, koje ne štete životnoj sredini i čoveku bile su ovogodišnja tema sajma u Gornjoj Radgoni.A upravo je ekološka proizvodnja voća, sa posebnim naglaskom na sorte koje su otporne na bolesti, privukla pažnju naših voćara na ovom sajmu, kazao je potpredsjednik Udruženja voćara Srpske i predsjednik Upravnog odbora Voćarske zadruge”Dubičko Potkozarje” Duško Tepić.
On je rekao da su osim sajamske manifestacije voćari iz Srpske obišli zasade i prerađivačke kapacitete u okolini, te se na licu mjesta upoznali sa primjenom najsavremenijih dostignuća u proizvodnji i tehnologiji prerade voća.
Ovdje smo se uvjerili da ekološka proizvodnja voća ima dobru perspektivu, na ovaj način proizvedeno voće na tržištu postiže znatno veću cijenu , a prinosi su samo za 20-ak odsto manji nego u tradicionalnom uzgoju koji se primjenjuje kod nas, istakao je Tepić.Govoreći o značaju organizacije posjeta ovakvim sajamskim manifestacijama, Tepić je rekao da će im informacije do kojih su došli u Gornjoj Radgoni svakako biti od koristi u nastojanjima da unaprijede proizvodnju, plasman i prepoznatljivost vlastitih proizvoda na tržištu,
Nakon šest dana i niza događaja sajam u Gornjoj Radgoni zatvara se danas.
