ULIČNA KOŠARKA ZAVRŠENA A POČEO FUDBAL

una kosarka 3 2011Finalne utakmice turnira u uličnoj košarci, koji je organizovan u okviru Dubičkog kulturnog ljeta, odigrane su u ponedjeljak u Sportskoj dvorani.
Iako ovu sportsku manifestaciju Košarkaški klub Una već 11 godina tradicinalno organizuje na gradskom trgu, ona je zbog vremenskih uslova, nakon samo dva dana održavanja, nastavljena  u dvorani.

Učestvovalo je  18 ekipa, 10 seniorskih, 3 kadetske i 3 pionirske, a ukupno je odigrano 36 utakmica.
Treće mjesto u seniorskoj konkurenciji osvojila je ekipa BD SPIN iz Novog Grada, koja je rezlutatom 15:11 saladala ekipu Foto Ivica.
I drugo mjesto zauzeli su košarkaši iz Novog Grada, ekipa Venecija.
Najbolji među seniorima bili su košarkaši Picerije Cezar koji su protivnike savladali sa 4 koša razlike. Prvo mjesto među kadetima osvojila je ekipa TNT iz naše opštine koja je tim „Une“ savladala sa 7:4.
U pionirskoj konkurenciji najbolji su bili mladi košarkaši Foto Japana. Sa 15: 7 savladali su Lejkerse, a već treću godinu pobjeđuju na ovom turniru.
Najbolji u šutiranju trojki bio je Nemanja Tadić iz ekipe Basket. Nagrade i pehare prvoplasiranima uručio je direktor Centra za informisanje i kulturu Dragan Jaćimović.
„Na ovogodišnjem takmičenju jedan igrač se povrijedio, a zbog lošeg vremena morali smo se preseliti u zatvorenu salu. Sve ostalo  je proteklo u najboljem redu“, rekao je organizator „Strit bola 2011“ Drago Pekić.
2 na 2a 20111Sinoć je na platou ispred robne kuće počela još jedna tradicionalna sportska manifestacija, šesti po redu turnir „Ulični fudbal-dva na dva“, takmičenje za fudbalere rođene od 1998. do 2003. godine.
Prijavljeno je ukupno 26 ekipa, a takmičenje će trajati 10 –tak dana, ukoliko dozvole vremenske prilike. I ovaj sportski događaj našim sugrađanima poklonila je opština Kozarska Dubica u okviru „Dubičkog kulturnog ljeta 2011“.