USKORO NOVA LABORATORIJA
U Domu zdavlja «Kozma i Damjan» u toku je realizacija projekta adaptacije laboratorijske službe i uređenja specijalističke ambulante, čija je vrijednost 270 hiljada maraka. Od toga je 200 hiljada maraka obezbjedila Vlada RS, a 70 hiljada maraka opština Kozarska Dubica.
«U uređenje laboratorije nisu ulagana sredstva više decenija, pa je bilo neophodno da se konačno modenizuje prostor od oko 250 kvadrata i opremi savremenom opremom,» kazao je Radenko Reljić, direktor Doma zdravlja. On je rekao da će se postojeća oprema prenijeti iz starog u novi prostor, a u planu je i nabavka dva nova aparata za različite pretrage krvi.
Prostor u kome sada radi laboratorija adaptiraće se u specijalističku ambulantu u kojoj će raditi ljekari specijalisti koji sedmično dolaze iz Banjaluke , Prijedora i Gradiške.
Nema sumnje da to mnogo znači, kako za 30 hiljada pacijenata koliko ih sada ima u porodičnoj medicini, tako i za petoro zaposlenih u labaratorijskoj službi, koji će od sada imati mnogo bolje uslove za rad, rekao je Reljić.
Novi prostor laboratorijske službe u Domu zdravlja počeće sa radom do početka zime.
