IZLOŽBA STOKE MIHOLJDAN 2011

sajam stoke 2011„Izložba stoke Miholjdan 2011“ okupila je juče na dubičkoj stočnoj pijaci mnogobrojne poljoprivrednike, koji su došli da pokažu najbolja grla iz svojih štala, porazgovaraju o problemima i razmjene iskustva.
Na ovogodišnjoj izložbi učestvovalo je 50-ak izlagača iz pet opštine, osim Dubičana svoja grla izložili su stočari iz Prijedora, Kostajnice, Gradiške i Novog Grada, a nagradni fond od  4.600 maraka podijelilo je 20 njih.

Priznanja, pehari i novčane nagrade podijeljeni su vlasnicima tri prvoplasirana grla u šest kategorija, a titulu šampiona sajma ponijelo je grlo Holštajn pasmine vlasnika Branka Grujčića iz Međuvođa .
Miholjdansku izložbu stoke u Kozarskoj Dubici otvorio je zamjenik načelnika opštine Rajko Marčeta, a da se u administrativnoj službi ozbiljno radi na poboljšanju uslova rada i razvoju stočarstva kao poljoprivredne grane koja ima svoju budućnost, potvrdio je načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Dragan Mataruga.
Dobru organizaciju i kvalitet izložene stoke pohvalio je predsjednik ocjenjivačke komisije doktor Dragutin Matarugić sa Poljoprivrednog fakulteta u Banjaluci i istakao da  ova sajamska manifestacija u Kozarskoj Dubici zavređuje da bude republičkog karaktera jer su sva izložena grla bila vrhunska.
Za organizaciju sajma i ove se godine pobrinuo Odsjek za poljoprivredu opštine Kozarska Dubica, u firmama „Mlijekoprodukt“ i „Kondić komerc“ našao je sponzore, a kao i do sada manifestaciju je podržalo Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske.
U Kozarskoj Dubici je bio savjetnik ministra Miljan Erbez, koji je rekao da su sajamske manifestacije kao što je ova, podstrek da se ide naprijed i više ulaže u razvoj stočarstva , poljoprivredne grane koja u Republici Srpskoj još uvijek nije na nivou na kojem bi trebala da bude.