ASFALTIRAN PUT U ŠEVARLIJAMA
U selu Ševarlije, u mjesnoj zajednici «Pounje» , otvoren je za saobraćaj asfaltirani put u dužini od 1.650 metara, u čiju je modernizaciju uloženo 250 hiljada maraka iz budžeta opštine.
Tako su mještani ovog sela , poslije više decenija korištenja makadamskog puta, konačno dobili asfalt. To će biti dodatni stimulans za ostanak ljudi na selu i oživljavanje mnogih domaćinstava.
U prisustvu mještana i gostiju svečanu vrpcu presjekao je načelnik opštine Nino Jauz.On je rekao da je u protekle tri godine iz budžetskih sredstava i uz pomoć Vlade RS na području naše opštine asfaltirano više od 40 kilometara seoskih puteva .
«U narednom periodu asfaltiraćemo lokalne saobraćajnice i u onim mjesnim zajednicama koje do sada nisu bile obuhvaćene ovim programom. Tako ćemo do kraja ove godine i u narednoj, uraditi još 10 kilometara puteva» , rekao je Jauz.
On je dodao da se na gradskom području u naseljima Morava i Petar Pecija odvijaju pripremni radovi za asfaltiranje saobraćajnica , kao i uređenje trotoara prema osnovnim školama, kako bi djeca bezbjedno stigla do škola.
