U NISKONAPONSKU MREŽU ULOŽENO 600 HILJADA MARAKA

elektro 5Elektrodistribucija Kozarska Dubica je od početka ove godine do kraja oktobra ostvarila najmanje gubitaka na mreži u odnosu na ostale radne jedinice Elektrokrajine Banjaluka.
U procentualnom iznosu gubici na mreži u ovom periodu bili su 12,19 odsto, što je dobar rezlutat jer se prosjek gubitaka drugih radnih jednica kreće oko 20 procenata,  precizirao je direktor kozarskodubičke Elektrodistribucije Rodoljub Topić.
Dobar trend  nastavljen je i sa naplatom potraživanja, i do kraja ove godine trebao bi biti ostvaren u procentu od 99 odsto, kao što je bio rezlutat i 2010.te godine, naglasio je Topić.
On je ocjenio da Elektrodistribucija može biti zadovoljna sa rezlutatima u ovoj godini, jer se oni mjere upravo stepenom naplate i stepenom gubitaka na mreži, a osim toga, izvršena je većina plana za tekuću godinu.
Jedino je u rekonstrukciju  niskonaponske mreže na području opštine uloženo nešto manje sredstava, oko 600 hiljada maraka, dok se prosjek ulaganja na godišnjem nivou u ranijem periodu kretao između 700 hiljada i milion maraka.