“JEŽEV KUP 2011”

jezev kup1 2011Ekipe „Knežopoljka 1“ iz Kozarske Dubice i „Viro – Virovitica“ iz Hrvatske pobjednici su juče završenog “Ježevog kupa 2011 ”, po drugi put održanog u Kozarskoj Dubici.
Dvodnevni turnir «Ježev kup 2011» za najmlađe rukometaše i rukometašice organizovala je proteklog vikenda Škola rukometa „Partizan – Knežopoljka“, a u ime domaćina opštine Kozarska Dubica otvorio ga je Dragan Jaćimović, direktor Centra za informisanje i kulturu.

Turnir je okupio 15 ekipa sa igračima rođenim 2000. godine i mlađim  iz BiH i Hrvatske, koji su igrali po evropskim rukometnim pravilima za mini rukomet, sa spužvenim loptama  na posebnom terenu sa smanjenim dimenzijama golova koji su prilagođeni djeci ovog uzrasta.
Prvog dana turnira igrali su dječaci, a prva tri mjesta pripala su ekipama iz Hrvatske.
Prvo mjesto zauzela je ekipa „Viro-Virovitica“, srebro je pripalo ekipi “Daruvar“, a bronzom su se okitili rukometaši „Slatine“.
Najbolji strijelac muškog turnira sa 34 gola u 7 utakmica je Antonio Lučić iz Šibenika, najbolji igrač je Noa Zečević iz Virovitice, a iz istog kluba je i najbolji golman Sebastijan Rica.
Veliki napredak u odnosu na prošlu godinu pokazali su najmlađi igrači „Partizana“ pod vodstvom trenera Borisa Suvajca, koji su zauzeli peto mjesto na turniru, izgubivši u četvrtini finala od osvajača turnira.
Drugog dana turnira igrale su djevojčice.
Rukometašice „Knežopoljke 1“ su veoma lako došle do titule pobjednika turnira, sa 4 pobjede u isto toliko susreta,te su dokazale da nemaju konkurenciju u svom uzrastu. One su nastavile sjajan niz uspjeha, pošto im je ovo peti osvojeni turnir u šest mjeseci, a između ostalog, one su aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine i vicešampionke Balkana u konkurenciji 2000-to godište i mlađe.
Drugo mjesto pripalo je Školi rukometa „Garešnica“ iz Hrvatske, a treća je bila ekipa Ženskog rukometnog kluba „Laktaši“.
Najbolji strijelac u ženskoj konkurenciji sa 17 golova u 4 utakmice je Ana Pejaković iz Omladinskog rukometnog kluba “Čelinac“, najbolji golman je Marijana Đenadija iz „Knežopoljke 1“, a najbolja igračica turnira je Jovana Ilić, takođe iz „Knežopoljke 1“
„Sve ekipe učesnice su bile zadovoljne sa organizacijom i gostoprinstvom, te su najavile svoj dolazak i iduće godine“, istakao je jedan organizatora turnira i trener Škole rukometa „Partizan – Knežopoljka“ Vladimir Suvajac.
On se ovim putem zahvalio gradskim vlastima, sponzorima, roditeljima i sportskim radnicima koji su omogućili jednu ovakvu manifestaciju u Kozarskoj Dubici i dodao da se nada da će postati tradicionalna.
Mladi rukometaši su na ovom turniru pokazali raskošan talenat, pa nema sumnje da će neki od njih u narednom periodu stasati u prave igrače i igračice, te da će jednoga dana ostaviti svoj trag na rukometu u BiH i državama u okruženju.