OBILJEŽEN SAVINDAN

Učenici i nastavnici u sve tri osnovne i Srednjoj mješovitoj školi «Nikola Tesla» sinoć i danas su  nizom prigodnih svečanosti obilježili Svetog Savu, pravoslavni praznik koji se proslavlja i kao školska slava.

Posebno svečano bilo je danas u Osnovnoj školi «Sveti Sava» koja nosi ime velikog srpskog svetitelja i prosvjetitelja.U prisustvu velikog broja gostiju, roditelja i učenika u ovoj školi je priređen bogat kulturno-zabavni program nakon koga je obavljen i obred paljenja svijeće i lomljenja slavskog kolača.
svetii sava 27 12U povodu Savindana danas je svečano bilo i u Mješovitoj srednjoj školi «Nikola Tesla» gdje je takođe priređen zanimljiv program.
Svetog Savu su na prigodan način i uz raznovrstan kulturni i zabavni program proslavili đaci i nastavnici osnovnih škola «Vuk Karadžić» i «Majka Knežopoljka».
Pravoslavni praznik Savindan danas je svečano obilježen i u gradskim hamovima,hramu svetih apostola Petra i Pavla i Spomen hramu Svete Petke gdje su,uz prisustvo velikog broja vjernika,služene liturgije i organizovan program za djecu uz tradicionalno svetosavsko druženje.
Obilježavanje Svetog Save započelo je sinoć održavanjem Svetosavske akademije u Domu kulture. Akademiji su prisustvovali predstavnici opštinskih organa vlasti , privrednog , političkog  i društvenog života opštine, vjerski službenici i drugi Dubičani.
U programu su učestvovali učenici osnovnih škola i Mješovite srednje škole «Nikola Tesla».
Svetosavske svečanosti nastavljaju se večeras proslavom Savindana u Međeđi čiji je domaćin Kulturno-umjetničko društvo «Mladost» i sutra organizovanjem Svetosavskog bala za prosvjetne radnike.