ŠTEDNJA STRUJE

rasvjeta_032002_00Apeli za štednjom električne energije u Kozarskoj Dubici kao i u ostalim opštinama Srpske za sada nisu imali efekta, a kako bi se izbjegle eventualne restrikcije, danas se moralo pristupiti određenim mjerama.

Iz opštinskog Odsjeka za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove saopštili su da će od danas na gradskom i seoskom području Kozarske Dubice biti isključena javna rasvjeta.

Ulična rasvjeta biće ostavljena samo u centru grada, i ovakva situacija potrajaće dok se ne poprave vremenski uslovi, odnosno dok se ne smanji potrošnja električne energije.
Naime, u Elektrodistribuciji objašnjavaju da je dnevna potrošnja struje u našoj opštioni sada 18 megavata, a to je oko 30 procenata više od uobičajene potrošnje.
Isključenje javne rasvjete ipak će rasteretiti elektroenergetski sistem koji je ugrožen sve  dok se  hidrološko stanje ne popravi.
Ponovo se apeluje na potrošače da, zbog ugroženosti sistema, smanje potrošnju električne energije i isključe nepotrebne uređaje.