NOVI SNIJEG

snijegNovi snijeg, koji na području naše opštine pada od noćas, stvorio je novi snježni pokrivač visok oko desetak centimetara.Snijeg nije prozrokovao veće probleme na putevima u našoj opštini. Odmah je angažovana zimska služba na održavanju gradskih i seoskih puteva , a dio svog posla rade i komunalne službe u gradu.

“Mi smo svim mjesnim zajednicama dali po deset grnova – mašina za raščišćavanaje snijega, pa će se o prohodnosti nekategorisanih putnih pravaca u narednom periodu brinuti mjesne zajednice,” kazao je jutros Ranko Reljić, zadužen za rad zimske službe u Odjeljenju za prostorno uređenje i stambeno komunalne poslove opštine Kozarska Dubica.
On je dodao da su svi putevi na području naše opštine, uključujući i magistralne i regionalne pravce o kojima brinu “Prijedor putevi” iz Prijedora, prohodni, te da se saobraćaj odvija bez većih teškoća.
U Kozarskoj Dubici jutros je izmjerena temperatura od minus 12 stepeni Celzijusa.
Ovakva situacija nije izazvala veće probleme stanovnicima opštine, rekao je šef Odsjeka Civilne zaštite  Đuro Trubarac.
On je dodao da u našoj opštini tokom protekla 24 časa nisu zabilježene bilo kakve vanredne situacije.
Tokom proteklog dana i noći u službi Hitne pomoći obavljeno je  50 pregleda pacijenata.
Snabdijevanje vodom i strujom je uredno.
Đaci osnovnih  i  srednjih škola nastavljaju nepalnirani odmor. Naime, Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske donijelo je odluku da se nastava u osnovnim i srednjim školama ne izvodi ni 13.i 14. februara  zbog niskih temperatura i obilnih snježnih padavina.
Odluka je donesena uz konsultacije sa aktivima direktora osnovnih i srednjih škola, a na temelju informacija sa terena o mogućnostima organizovanja dolaska učenika u škole, njihovoj bezbjednosti, mogućnostima zagrijavanja školskih prostorija, kao i vremenske prognoze za naredni period.
Ministarstvo će i dalje pratiti situaciju na terenu i u utorak,  donijeti odluku o nastavku nastavnog procesa o čemu će blagovremeno obavijestiti javnost.