RADNICI BIVŠEG DIPA KOZARA SAKUPLJALI POTPISE

dip kozara radniciOko 200 radnika bivšeg preduzeća DIP Kozara danas su potpisali peticiju na osnovu koje će tužiti nadležnom sudu  dva bivša direktora ovog preduzeća i stečajnog upravnika zbog neisplaćenih devet plata u procesu privatizacije Kozare.

U velikoj skupštinskoj sali okupilo se danas više od 200 radnika bivšeg DIP-a sa željom da se, kako oni kažu, ispravi nepravda i ostvare prava radnika iz ranijih godina.
Prodaja DIP Kozare nije donijela očekivana rješenja problema radnika koji su na listi zaposlenih dočekali proglašenje stečaja u ovom preduzeću. Naime, po izmirenju troškova stečajnog postupka i poslovanja u toku stečaja, banaka , hipotekara i ostalih, nije bilo prostora za radničke plate.
Nekim radnicima nije povezan radni staž, a neki od preduzeća traže svoja sredstava koja su po raznim osnovama uslatili na račun firme.
Mira Kos, koja je u Kozari radila 35 godina i prije dvije godine otišla u penziju,  kaže da je stečajni upravnik Dušan Kovačević obećao zaostale plate , a da nisu dobili ni plate , ni regres ni otpremninu. «Naš cilj je da danas sakupimo što više potpisa i napravimo tužbu protiv stečajnog upravnika i dva bivša direktora firme koji su krivi za ovakvu situaciju», rekla je Mira Kos.
Dušan Vrebac je čitav radni vijek  proveo u Kozari. «Zaostale obaveze prema radnicima moraju se izmiriti što prije, jer mi smatramo da naš slučaj ne može zastariti, kao što su nam rekli», kazao je Vrebac.