RADNICI BIVŠEG DIPA KOZARA SAKUPLJALI POTPISE
Oko 200 radnika bivšeg preduzeća DIP Kozara danas su potpisali peticiju na osnovu koje će tužiti nadležnom sudu dva bivša direktora ovog preduzeća i stečajnog upravnika zbog neisplaćenih devet plata u procesu privatizacije Kozare.
U velikoj skupštinskoj sali okupilo se danas više od 200 radnika bivšeg DIP-a sa željom da se, kako oni kažu, ispravi nepravda i ostvare prava radnika iz ranijih godina.
Prodaja DIP Kozare nije donijela očekivana rješenja problema radnika koji su na listi zaposlenih dočekali proglašenje stečaja u ovom preduzeću. Naime, po izmirenju troškova stečajnog postupka i poslovanja u toku stečaja, banaka , hipotekara i ostalih, nije bilo prostora za radničke plate.
Nekim radnicima nije povezan radni staž, a neki od preduzeća traže svoja sredstava koja su po raznim osnovama uslatili na račun firme.
Mira Kos, koja je u Kozari radila 35 godina i prije dvije godine otišla u penziju, kaže da je stečajni upravnik Dušan Kovačević obećao zaostale plate , a da nisu dobili ni plate , ni regres ni otpremninu. «Naš cilj je da danas sakupimo što više potpisa i napravimo tužbu protiv stečajnog upravnika i dva bivša direktora firme koji su krivi za ovakvu situaciju», rekla je Mira Kos.
Dušan Vrebac je čitav radni vijek proveo u Kozari. «Zaostale obaveze prema radnicima moraju se izmiriti što prije, jer mi smatramo da naš slučaj ne može zastariti, kao što su nam rekli», kazao je Vrebac.
